Гол от засада посече Наполи, Севиля усеща финала

Чудо трябва да стане Севиля да не играе нов финал в Лига Европа.

С гол от явна засада Днипро си тръгна с равенство 1:1 като гост на Наполи в първия мач между двата отбора от полуфиналите на турнира Лига Европа.

Украинската сензация в турнира получи съдийския подарък десетина минути преди края.

Федетски центрира остро в наказателното поле и там влезлият като смяна Селезньов от близо насочи кълбото в мрежата за 1:1. Повторенията на ситуацията обаче ясно показаха, че нападателят на гостите е бил в засада.

Преди това Давид Лопес бе дал преднина на Наполи в 50-та минута, а домакините направиха много пропуски.

Севиля направи огромна крачка към финала на втория по сила европейски клубен турнир след комфортно 3:0 у дома над Фиорентина.

Носителят на трофея стигна до класиката с две попадения на Алейш Видал и едно на Кевин Гамейро.