Хосеп Гуардиола

Отбори, които е тренирал до 46: Барселона Б, Барселона, Байерн Мюнхен, Манчестър Сити
Трофеи: 22
Процент победи: 73.2

Критиците му казват, че още от началото на кариерата си е имал шанса да попадне на невероятно талантливо поколение в Барса и после е наследил отбора на Байерн, спечелил Шампионската лига. Но той всъщност започна с Б отбора на Барселона и постигна промоция в Сегунда дивисион, преди да спечели купища титли с първия тим и да удължи доминацията на Байерн в Германия. Първият му сезон във Висшата лига е хлъзгав, но той има достатъчно време да промени нещата.
Жозе Моуриньо

Отбори, които е тренирал до 46: Бенфика, Униао де Лейрия, Порто, Челси, Интер

Трофеи до 46 г.: 14

Процент победи: 65.4

Издигна се до звезда в треньорството в Порто, но преди това "открадна" занаята от светила като сър Боби Робсън и Луис ван Гаал. На 46 г. вече беше спечелил Шампионската лига, Купата на УЕФА и първенствата на Португалия, Англия и Италия. През следващия сезон изведе Интер до безпрецедентен требъл. Снимка: getty.com

Карло Анчелоти

Отбори, които е тренирал до 46: Реджиана, Парма, Ювентус, Милан

Трофеи до 46 г.: 6

Процент победи: 60

Анчелоти спечели турнира Интертото с Ювентус, но едва в Милан разгърна потенциала си и донесе на "росонерите" титла, Купа на Италия и Шампионска лига преди 46-ия си рожден ден. И ако не беше онази нощ в Истанбул през 2005 г. и обрата от Ливърпул на финала, и той щеше да е спечелил две Шампионски лиги на 46. Снимка: Getty Images

Сър Алекс Фъргюсън

Отбори, които е тренирал до 46: Ийст Стърлингшир, Сейнт Мирън, Абърдийн, Шотландия, Манчестър Юнайтед
Трофеи до 46 г.: 12
Процент победи: 61.7

Три години трябват на съра, за да вземе първия си сериозен торфей: титлата в шотландската Първа дивизия със Сейнт Мирън. Но в следващия му клуб Абърдийн трофеите идват редовно, да не говорим за 26-те години начело на Ман Юнайтед - където можем да кажем, че не се справи никак, никак зле...
Луис ван Гаал

Отбори, които е тренирал до 46: Аякс
Трофеи до 46 г.: 11
Процент победи: 60.5

Когато Ван Гаал застава начело на Аякс, ПСВ Айндховен доминира в Холандия. Но в следващите години Аякс взима три поредни титли на страната и Купата на УЕФА през 1992. Разбира се, върховият момент е спечелването на Шампионската лига през 1995 със състав основно от академията на клуба. Скоро след 46-ия си рожден ден Ван Гаал напусна Аякс и пое Барселона.
Арсен Венгер

Отбори, които е тренирал до 46: Нанси-Лорен, Монако, Нагоя Грампус
Трофеи до 46 г.: 4
Процент победи: 57.4

След три сезона с Нанси, Венгер вдигна титлата още в дебютната си година начело на Монако. Последва успех за Купата на Франция през 1991, но няколко сухи години и слабият старт на сезон 94/95 накараха клуба да го освободи. Венгер пое към Япония и възвърна репутацията си като взе два големи трофея с Нагоя.
Фабио Капело

Отбори, които е тренирал до 46: Милан Примавера (до 19 г.), Милан

Трофеи до 46 г.: 2

Процент победи: 55.7

Подобно и на други в този списък, Капело започва кариерата си с Б отбор, в случая младежите на Милан, откъдето налага футболисти като Паоло Малдини и Алесандро Костакурта. Начело на първия отбор застава от 1991 г. и в дебютния си сезон печели Серия А без да запише загуба. Триумфът е начало на доминация за "росонерите" в Италия и Европа. Снимка: Getty images

Отмар Хицфелд

Отбори, които е тренирал до 46: Цуг 94, Аарау, Грасхопърс, Борусия Дортмунд
Трофеи до 46 г.: 8
Процент победи: 57.9

Радваше се на голям успех като треньор в Швейцария и спечели трофеи с Грасхопърс и Аарау, преди да се върне в Германия и да поеме Борусия Дортмунд през 1991. Отне му време да превърне тима в голяма сила, но през 1995 спечели Бундеслигата с Дортмунд няколко месеца след навършването на 46 г.

Пеп Гуардиола едва ли е очаквал да се сблъска с толкова много проблеми, откакто пое Манчестър Сити през лятото.

Но критиците му, които го обявяват за надценен и даже за мошеник, по-добре да проверят какви са неговите показатели до момента в треньорската професия - и да ги сравнят с тези на други мениджъри, които смятат за легенди в занаята.

Миналата седмица каталунецът навърши 46 г. и като старши треньор работи от близо десетилетие. В този период е спечелил практически всичко възможно, със средно по над два трофея на сезон, както и множество индивидуални треньорски награди.

Как изглеждат постиженията му в сравнение с тези на други големи треньори, когато са били на 46 години?