Арсенал излезе начело във Висшата лига

Йозил отново бележи. Снимка: getty
Йозил отново бележи.

Арсенал победи като домакин Стоук Сити с 3:1 и по този начин се изравни на върха във временното класиране на Премиър лийг с Челси, който играе в неделя.

Чарли Адам даде преднина на „грънчарите“, но Тио Уолкът, Месут Йозил и Алекс Иуоби донесоха обрата и трите точки за „топчиите“.

Гостите получиха право на 11-метров наказателен удар след близо половин час игра, а Чарли Адам не пропусна да смълчи трибуните на „Емирейтс“, наказвайки необмисленото нарушение на Гранит Джака срещу Алън в наказателното поле.

В самия край на първата част обаче Тио Уокът върна равенството и при 1:1 двата тима се запътиха към съблекалните.

Веднага след почивката „артилеристите“ потърсиха обрата и той стана факт в 49-ата минута, когато Месут Йозил засече с глава центриране на Чембърлейн. В следващите 15 минути Стоук бе отборът, който пое инициативата, но брилянтни намеси на Петър Чех отказаха Крауч и Диуф.

В 75-ата минута надеждите на гостите за нещо бяха прекършени от влезлия като резерва Алекс Иуоби, който подпечата 3-те точки.