Венгер за гредата на Дзапакоста: Щях да се самоубия, ако беше влязъл | sportcafe.bg

Венгер за гредата на Дзапакоста: Щях да се самоубия, ако беше влязъл

04.01.2018, 12:03 (обновена 04.01.2018, 13:58)
Арсен Венгер

Арсен Венгер разсмя всички в залата за пресконференции

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер направи доста интересен коментар след равенството 2:2 с Челси на „Емирейтс“ в сряда вечер.

„Артилеристите“ поведоха с гол на Джак Уилшър, преди Еден Азар да изравни от дузпа, а Маркос Алонсо да осъществи пълен обрат за гостите. Равенството 2:2 донесе Ектор Белерин с попадение в добавеното време.

Веднага след гола на испанеца обаче Челси имаше шанс да открадне пълния коплект точки, но първо Алваро Мората пропусна сам срещу Чех, а след това бомбен шут на Дзапакоста срещна напречната греда.

Запитан за положението след мача, Венгер отговори: „Не знам, може би щях да се прибера вкъщи и да се самоубия. Бях много близо до това, да.

Това беше страхотен мач, в който показахме добра психика, но знаех, че последните 20 минути ще бъдат тежки.“

Французинът обаче отново не бе доволен от съдийството. Венгер нарече „смешна“ дузпата, от която Азар изравни за 1:1, добавяйки, че не знае начин за справяне с играчите, които симулират.

Мениджърът на „топчиите“ каза още, че ще се защити от обвинението на ФА, което бе повдигнато срещу него след равенството 1:1 срещу Уест Бромич в последния ден на миналата година.

Тогава Венгер отново не бе доволен от съдията и отново при положение за дузпа – когато Чеймбърс игра с ръка в наказателното поле, а от последващия 11-метров наказателен удар УБА измъкна точката на „Дъ Хоутърнс“ минута преди края на редовното време.

Oще: 2017/18  алонсо  антъни тейлър  арсенал  арсен венгер  висша  висша лига 22  греда  давиде дзапакоста  дузпа  еден азар  равенство  самоубийство  симулации  срамна дузпа  съдия  фа  челси