Реал е на финал, Роналдо с клубен гол №500

Роналдо записа ново знаменито постижение.

С две попадения в края на всяко от двете полувремена Реал Мадрид победи мексиканския Америка с 2:0 и се класира за финал на Световното клубно първенство в Япония.

Носителят на Шампионската лига не започна много мобилизирано, въпреки че успя да достигне до няколко добри положения за гол през първата част.

И когато се очакваше сигналът за нейния край Карим Бензема откри резултата с красив гол.

Тони Кроос изведе французина в наказателното поле и с външен фалц той се разписа за 1:0.

В третата минута на добавеното време на срещата Кристиано Роналдо също се разписа и оформt крайния резултат.

Така носителят на "Златната топка" записа юбилейния си гол №500 в официални срещи за клубни отбори.

Във финалната среща "белия балет" ще мери сили с представителя на домакините Кашима Антлърс. Двубоят е в неделя от 12:30 часа българско време.