Така ли ще изглежда Ла лига през следващия сезон? (видео)

Дори видео повторенията не могат да помогнат на слаб съдия

Феновете на Ла лига, които гледаха първия мач на Реал Мадрид на Световното клубно първенство получиха представа как ще изглежда испанското първенство от следващия сезон.

Примера ще въведе видео повторенията от началото на кампания 2018/19, но мачът между „кралете“ и Ал Джазира за пореден път показа, че дори с технологията съдиите могат да взимат грешни решения.

Реал постигна труден обрат с 2:1 на отбора от Обединените арабски емирства, въпреки че можеше да вкара поне половин дузина голове.

Фрапиращи пропуски и прекрасните изяви на вратаря на Ал Джазира спираха „белия балет“ до 53-тата минута, когато Кристиано Роналдо изравни резултата, превръщайки се в най-резултатният футболист в историята на световните клубни първенства с шест попадения.

Голямата грешка, която допусна съдийската бригада бе при отменения гол на Каземиро през първото полувреме още когато резултатът бе 0:0.

Иско центрира отляво и прати топката в наказателното поле, бразилецът надскочи всички и прати топката в мрежата. В началото голът бе отменен заради факта, че Карим Бензема бе в засада, но пък Каземиро бе в чиста позиция, но след това реферът Сандро Ричи го зачете.

Последваха протести от футболистите на Ал Джазира. Ричи, заедно с колегите си Артуро Диас, Марвин Торентера и Вилтон Перейра Сампайо, прегледа запис на ситуацията и отново промени решението си, отсъждайки засада и отменяйки попадението.

Проблемите за съдиите обаче не свършиха тук. В началото на второто полувреме Ал Джазира имаше шанс да поведе с 2:0, но техен гол също бе отменен след много тънка засада.

След победата Реал Мадрид си спечели място на финала на Световното клубно срещу бразилския Гремио. Двубоят е на 16 декември от 19:00 часа.