Барса взе каталунското дерби и отново е пред Реал

Суарес празнува откриването на резултата в началото на второто полувреме Снимка: Getty Images
Суарес празнува откриването на резултата в началото на второто полувреме

Барселона победи с 3:0 в градското дерби срещу Еспаньол от 35-ия кръг на Ла Лига.

Така Барса отново излезе начело в класирането с равни точки с Реал Мадрид и по-добри показатели в директните двубои. Борбата за титлата продължава да е ожесточена, но всичко е в ръцете на Реал, който е с мач по-малко.

Срещу Еспаньол Барса пропусна няколко положения преди почивката, а скоро след началото на второто полувреме откри резултата. В 50-ата минута Хурадо върна от центъра към вратаря, но Луис Суарес пресече паса и сам срещу Диего Лопес вкара за 1:0.

В 78-ата минута пробив на Меси през центъра завърши с подаване към Ракитич и точен удар на хърватина в далечния ъгъл - 2:0.

Три минути преди края Луис Суарес вкара втория си гол, като този път грубата грешка беше на Аарон Мартин, който не успя да изчисти в наказателното си поле и от непосредствена близост Суарес оформи крайното 3:0.