Наполи победи и Милан, изравни се с Рома и е на точка от Юве

Нова победа за Наполи и нови три точки в актива на "сините" Снимка: Getty Images
Нова победа за Наполи и нови три точки в актива на "сините"

Наполи победи Милан с 2:1 в дербито на кръга в Серия А.

Това бе втора поредна победа за „адзурите” на „Сан Сиро”, след като триумфираха като гости и миналия сезон.

Победата изравни Наполи по точки с втория Рома – по 44 – като тимът е само на една зад лидера Ювентус. „Вълците” обаче имат мач по-малко, а Юве два по-малко.

„Сините” започнаха вихрено и поведоха с 2:0 още преди да са изтекли и 10 минути.

В шестата Мертенс пусна перфектен пас, с който елиминира цялата защита на Милан, към Инсиние, който си спря топката и с второто докосване я прати в горния ляв ъгъл на Донарума.

Три по-късно топката отново стигна до Мертенс. Белгиецът пак хвана бранителите на „росонерите” неподготвени, извеждайки зад гърба им Кайехон. Седмицата на Наполи запази спокойствие срещу излизащия да го пресрещне Донарума и от малък ъгъл мушна топката между краката му.

Постепенно домакините изравниха играта и в 37-ата стигнаха до гол. След грешка в отбраната на Наполи, Куцка открадна топката и я плъзна покрай Рейна, намалявайки за 1:2.

Така завърши и първото полувреме.

След почивката „росонерите” играха много по-добре, стигнаха до някои опасности пред вратата на Рейна, а Пашалич дори удари гредата две минути след подновяването на играта.

В края Милан отново опита да наложи натиск. Дори Донарума се включи в противниковото наказателно поле в последните секунди и отправи удар с глава, който обаче бе твърде слаб и Рейна улови топката, запазвайки крайното 2:1.

След поражението Милан остава пети с 37 точки, на три зад четвъртия Лацио.