Отново Игуаин е героят за пестелив Ювентус

Без да влага максимум усилия, Юве спечели срещу Киево и вече мисли за първия сблъсък с Барселона в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Ювентус постигна рутинна победа с 2:0 над Киево в 31-я кръг от Серия А и навътря 12 мача без загуба в Италия.

Двата гола вкара звездата Гонсало Игуаин в двете полувремена. В 23-ата минута той получи топка по земя от Пауло Дибала и от 11 метра не сгреши за 1:0.

Юве направи няколко сериозни пропуска през втората част, а в 84-ата минута комбинация между Дибала и Лихщайнер изведе Игуаин на чиста позиция, той си спря топката и отблизо направи 2:0.

Така Ювентус вече има 77 точки на върха в Серия А, а вторият Рома е с 68 и с мач по-малко.