Ювентус удари Реал в първия полуфинал

Тевес донесе победата на Ювентус.

Също, както през 2003 г., когато за последно игра на полуфинал в Шампионската лига, Ювентус победи у дома Реал Мадрид. Бианконерите взеха минимален аванс преди реванша в Испания, след успех 2:1 в Торино. Лошата серия за кралския клуб в Италия продължава. Испанците имат само 4 победи в 30 гостувания на Апенините. Последният успех беше срещу Рома през 2004 г.

Ювентус започна много силно. До 8-ата минута бианконерите отправиха 4 удара към вратата на Касияс. В 9-ата резултата беше открит. Тевес получи топката в наказателното поле и стреля по диагонала. Касияс изби, но право в краката на Алваро Мората, който от 2 метра бутна топката в празната врата.

Бившият играч на Реал Мадрид не се зарадва на попадението. Нападателят стана седмия бивш играч на Кралския клуб, който му вкарва гол след Саморано, Мориентес, Жулио Сезар, Робен, Снайдер и Хунтелаар.

Голът сякаш успокои Юве и домакините намалиха оборотите. Това позволи на Реал да изравни в средата на полувремето. Кристияно Роналдо засече топката с глава след центриране отдясно на Хамес Родригес.

Попадението беше рекордно за португалеца. Той вече има 76 гола в Шампионската лига и изпревари Лео Меси, който има 75. Роналдо има 9 гола на полуфинал в Шампионската лига, което е най-много в историята. Бившият капитан на Юве Алесандро Дел Пиеро и Яри Литманен имат по 5.

Реал пропусна да направи обрата пълен минута преди паузата. Центриране отляво на Марсело бе засечено с плонж от Хамес, който от 3 метра на празна врата нацели напречната греда.

След почивката Юве игра отлично. Бианконерите ограничиха съперника до там, че Реал не отправи нито един точен удар през второто полувреме. Ювентус пък стигна до победата в 58-ата минута. След страхотна контраатака Тевес надбяга защитата и бе съборен от Карвахал в наказателното поле. Съдията Аткинсън отсъди дузпа.

Играчите на Юве искаха червен картон за Карвахал, но съдията не се трогна, а само показа жълт картон на Видал. Карлос Тевес изпълни безупречно дузпата и заби топката в центъра на вратата за 2:1.

Това беше 7-и гол на Тевес в турнира този сезон, като в историята на Юве само Дел Пиеро (10 през 1998) и Трезеге (8 през 2002) са вкарали повече за един сезон. Тевес има общо 29 гола за кампанията, с което изравни личното си постижение.

Реваншът е след седмица в Мадрид, но статистиката не е добра за Реал. Във всичките 4 случаи, в които Юве е печелил 2:1 у дома в първия мач, продължава напред.