Лукаку започна с головете, Юнайтед разби Уест Хем

Ромелу Лукаку вкара два в официалния си дебют за Манчестър Юнайтед Снимка: Getty Images
Ромелу Лукаку вкара два в официалния си дебют за Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед стартира с победа новия сезон във Висшата лига. „Червените дяволи” победиха Уест Хем с 4:0 у дома, а два от головете бяха дело на едно от новите попълнения Ромелу Лукаку.

Другите две попадения паднаха в самия край на срещата и бяха отбелязани от Антони Марсиал и Пол Погба.

Юнайтед доминираше през пълните 90 минути на „Олд Трафорд”, а възпитаниците на Жозе Моуриньо дадоха надежди на феновете, че могат да очакват много повече от любимците си този сезон.

Ромелу Лукаку откри резултата в 33-тата минута. В основата на атаката за гола бе друг нов – Неманя Матич, който открадна топката в средата на терена, Маркъс Рашфорд направи страхотен рейд, пусна пас за Лукаку, който сам срещу Харт не сбърка.

Малко след почивката белгиецът отново се разписа и направи резултата 2:0, след като отклони с глава центриране на Мхитарян от свободен удар.

Марко Арнаутович изпусна най-чистото положение за гостите, след като негов удар с глава се отби в напречната греда. Рашфорд също нацели гредата малко по-късно.

Крайният резултат 4:0 бе оформен в самия край. В 87-ата минута резервата Антони Марсиал направи резултата класически, а с далечен удар Пол Погба вкара и последния гол за Юнайтед в заключителните секунди на редовното време.

Във втория кръг „червените дяволи” гостуват на Суонзи, а Уест Хем ще пътува до Саутхемптън.