Барса премина с лекота през Лестър

03.08.2016, 23:02 (обновена 03.08.2016, 23:20)
барселона - лестър

Барселона отбеляза три от головете за победата през първото полувреме.

Барселона записа втора победа в предсезонните си контроли, надделявайки с 4:2 над английския шампион Лестър на "Френдс Стейдиъм" в Солна, Швеция.

Каталунците буквално разпиляха английския шампион през първата част, повеждайки с 3:0, след което си позволиха отпускане и получиха две попадения.

Головото шоу започна в 6-та минута, когато Лионел Меси със страхотен пас намери Мунир в наказателното поле, където той изпревари прекия си пазач и прати топката в мрежата за 1:0. След това в 34-та минута Луис Суарес получи в наказателното поле, финтира двама бранители и технично мушна топката във вратата за 2:0.

Третият гол пък бе дело отново на Мунир в 45-та минута. Той отново бе изведен по прекрасен начин зад защитата и технично преодоля вратаря, за да направи резултата класически.

През втората част обаче Лестър излезе преобразен и още в 48-та минута намали изоставането си. Ахмед Муса със страхотен пробив почти от центъра на терена успя да стигне до наказателното поле и да вкара за 3:1. В 65-та минута грешка в отбраната на Барса позволи на играчите на "лисиците" да отнемат, топката отново се озова в Муса, който хладнокръвно вкара втори гол.

След това англичаните имаха още няколко нелоши шанса дори да изравнят, а претендираха и за неотсъдена дузпа в тяхна полза. В 84-ата минута обаче Рафа Муйса реши всичко в мача. Той бе намерен от Хавиер Мащчерано в наказателното поле и с прецизен удар не остави шансове на вратаря за крайното 4:2.

Oще: барселона  висша лига  лестър  луис суарес  примера дивисион