Триумф на "Злата жена"

За втора поредна година Evil Woman от София бе най-бързата яхта по абсолютно време.
Също за втора поредна година Venid Yacht от Несебър спечели в най-престижния клас IRC-1 Racers.
47 яхти от седем страни и 320 състезатели се включиха в XIII-ата регата "Кор Кароли".
Най-голямото ветроходно състезание в България бе чудесно съчетано с Европейското първенство по плажен волейбол във Варна.
Красивите жени са неразделна част от всяка регата.

Екипажът на "Evil Woman" за втора поредна година взе синята лента за най-бърза яхта в най-престижното ветроходно състезание у нас - регатата "Кор Кароли".

Лодката от клуб "Св. Николай" (София) също така постави рекорд за най-бързо преплаване на разстоянието Балчик - Варна: само за час и 36 минути!

Също за втора поредна година "Венид Яхт" от Несебър стана шампион в най-престижния клас - IRC-1 Racers. На второ място остана най-силният конкурент в класа - победителите от 2011 г. "Петра" от Варна, които се заканиха, че ще вземат реванш на републиканското първенство през октомври.

В клас IRC-2 Cruisers първенец стана лодката "Елан 514", следвана от "De Maria".

Шампанското за първо място в клас IRC-3 Classic отвори екипажът на "La Bella II", а техни подгласници станаха "Мусон".

В клас Свободен "Blue Magic" от Балчик отвя конкуренцията, като в предстоящата година се очаква яхтата да претърпи IRC сертификация и да се бори с останалите рейсъри. На второ място във Free class се класира "Bavaria 50".

Силните усещания в единственото състезание от международния календар, провеждано у нас, бяха преди всичко положителни, но не се размина и без инциденти.

В третия етап на "Кор Кароли" - по маршрута Балчик - Варна състезател от яхта "Albireo" падна зад борда при остра маневра. Напълно в традициите на този джентълменски спорт обаче две конкурентни лодки се притекоха на помощ с риск за класирането си - от екипажа на "Сиеста" хвърлиха спасителен пояс, а "Арнеб" прибраха пострадалия на борда си.

13-ата регата "Cor Caroli – Bavaria Yachts, powered by Lexus", която вече традиционно се състоя от три гонки (Texaco Havoline offshore race Варна - Несебър, Кonica Minolta offshore race – Несебър – Балчик и Sogelease offshore race Балчик - Варна) за пореден път подобри рекорда си по брой участници, като в състезанието се включиха 320 ветроходци с 47 лодки, плаващи под флаговете на България, Украйна, Русия, Румъния, Франция, Италия и Панама.