Асенсио измъкна слаб Реал в края

Асенсио майсторски реализира в 89-ата минута, но Реал изигра пореден слаб мач

Реал Мадрид се върна към победите с измъчено 1:0 в гостуването на Леганес в първи четвъртфинал от Купата на краля.

С почти изцяло резервни футболисти в състава, отборът на Зинедин Зидан отново игра посредствено и в по-голямата част от мача не показа, че превъзхожда кой знае колко съперника.

Минута преди края обаче падна победният гол за "кралете", дело на Марко Асенсио. Той засече от близката греда центриране отляво на Тео Ернандес и от малък ъгъл порази вратата. В последните двайсетина минути като резерви се появиха Лука Модрич и Иско, които раздвижиха играта на тима.

Преди това Реал не създаде почти никакви положения и имаше и някои затруднения в защита. Все пак победата дава спокойствие на Зидан преди реванша на "Бернабеу" на 24 януари.