След три червени картона Барса потрепери срещу Атлетико, но е на финал | sportcafe.bg

След три червени картона Барса потрепери срещу Атлетико, но е на финал

07.02.2017, 23:53 (обновена 08.02.2017, 00:35)
Барселона - Атлетико Мадрид 1:1

Барса завърши мача с 9 души, а Суарес си изкара два жълти картона за три минути в края. Въпреки това, неговият гол през първото полувреме се оказа достатъчен

Барселона е първият финалист за Купата на Краля и ще защитава своя трофей от предните две години!

На своя "Камп Ноу" каталунците стигнаха до 1:1 срещу Атлетико Мадрид и благодарение на победата с 2:1 в първия мач отстраниха своя съперник.

На финала Барса ще се изправи срещу Селта или Алавес, които играят реванша помежду си утре след 0:0 в първия двубой.

Тази вечер каталунците не стигнаха никак лесно до класирането срещу традиционно неудобния за тях Атлетико, а през второто полувреме мачът се изнерви и реферът Хесус Хил показа три червени картона.

Гостите се нуждаеха от голове, за да наваксат изоставането си от първия мач, затова започнаха по-агресивно. Яспер Силесен трябваше да спасява удар на Караско при контраатака, после и далечен шут на Коке. В тези минути Атлетико пресираше високо и доминираше в мача, опасни атаки за Барселона почти нямаше.

В 29-ата минута Фернандо Торес можеше да получи дузпа, след като беше съборен от Серхи Роберто.

Към края на полувремето обаче домакините се събудиха и нанесоха своя удар. Меси дриблира между четирима от Атлетико и стреля, Моя спаси, но притичалият Суарес направи лесна добавка и откри резултата - 1:0 за Барселона в 43-ата минута.

Мачът отново стана труден за Барса в 57-ата минута, когато Серхи Роберто получи втори жълт картон за нарушение срещу Фелипе Луис. Така Атлетико се оказа с човек повече и само две минути по-късно Гризман вкара чист гол, но той беше несправедливо отменен, тъй като Жерар Пике покриваше засадата.

Точно когато Атлетико натисна, Яник Ферейра Караско направи необмислено нарушение срещу Арда Туран и също напусна терена с втори жълт картон.

И при 10 на 10 гостите не се предадоха и докрай търсеха нужните им два гола, за да докарат мача до продължения.

В 77-ата минута интригата можеше да приключи, но страхотният шут на Меси от пряк свободен удар се спря в гредата. Две минути по-късно Пике се хвърли с шпагат на резервата Гамейро в наказателното поле и французинът изигра хитро ситуацията, за да се спъне в краката на бранителя и да си спечели дузпа.

От бялата точка обаче самият Гамейро се провали и стреля над вратата.

Само 4 минути по-късно той все пак вкара, като защитата на Барса заспа и след бързата комбинация Гризман-Гамейро резултатът стана 1:1.

В последните 10 минути мачът се изнерви още повече.

Луис Суарес също беше изгонен, изкарвайки си два жълти картона само за три минути между 87-ата и 90-ата. Във втората ситуация той стовари лакът в лицето на Коке и така остави Барса с 9 души на терена.

Атлетико обаче не успя да се възползва и отборът си тръгна разочарован след драмата на "Камп Ноу".

Oще: антоан гризман  атлетико  атлетико мадрид  барса  барселона  двубой  дузпа  жерар пике  камп ноу  каталунците  кевин гамейро  купа на испания  купа на краля  луис суарес  реванш  сержи роберто  серхи роберто  хесус хил  червени картони  яник ферейра караско