Тотнъм преклони Юнайтед на сбогуване с "Уайт Харт Лейн"

Тотнъм си гарантира второто място в крайното класиране с актив от 80 точки, докато Юнайтед остава шести. Снимка: Getty

Тотнъм победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в последния си мач на "Уайт Харт Лейн". Бившият нападател на двата тима Димитър Бербатов изгледа на живо срещата, като един от многото известни играчи, поканени от домакините. Българинът бе в компанията на Роби Кийн и Мартин Йол.

Жозе Моуриньо бе направил осем промени в състав в сравнение с тези, които започнаха в полуфинала със Селта от Лига Европа. Само Ерик Байи, който е наказан за финала, Дейли Блинд и Джеси Лингард бяха на терена.

Домакините поведоха в резултата още в 6-ата минута. Дейвис центрира в наказателното поле, а Уаняма надскочи Рууни и засече с глава за 1:0.

В 17-ата минута Марсиал излезе сам срещу Уго Лорис, но не уцели вратата.

120 секунди по-късноа Сон остана сам срещу Де Хеа, но испанецът отрази удара, а при добавката Ериксен не бе точен. Последваха пропуски на Хари Кейн, Кристиан Ериксен и Деле Али.

В добавеното време на първата част Де Хеа изби с крак удар на Кейн.

След подновяването на играта Тотнъм продължи с опасните атаки към вратата на Юнайтед. В 48-ата минута Ериксен центрира остро от фаул, а Хари Кейн засече на близката греда, вкарвайки 49-ия си гол на "Уайт Харт Лейн".

Отново голмайсторът на Тотнъм можеше да вкара ново попадение, но стреля неточно.

В 71-ата минута Уейн Рууни намали, след като засече отблизо подаване на Марсиал.

До края на срещата интересните положения бяха пред вратата на Юнайтед, но до нов гол не се стигна. Резервата за гостите Маркъс Рашфорд можеше да изравни, но стреля в страни от вратата.

След края на срещата привържениците на домакините нахлуха на терена, за да се сбогуват с "Уайт Харт Лейн".

Тотнъм си гарантира второто място в крайното класиране с актив от 80 точки, докато Манчестър Юнайтед остава шести - на седем точки от четвъртото място.