Байерн отмъкна Суперкупата на Германия под носа на Борусия

05.08.2017, 23:22 (обновена 05.08.2017, 23:54)
Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд 4:1

Байерн успя да се наложи над Борусия, макар и с необходимата доза късмет и въпреки всички критики за представянето в подготовката

Байерн спечели Суперкупата на Германия след победа над Борусия Дортмунд с 5:4 след дузпи.

Двата тима предложиха зрелищен мач и завършиха 2:2 в редовното време, а Борусия беше на две минути от победата на своя стадион "Сигнал Идуна Парк".

В 12-ата минута домакините поведоха заради загубена топка от Хави Мартинес в половината на Байерн. Пулишич успя да отнеме и безпроблемно вкара очи в очи с вратаря Свен Улрих за 1:0.

В 18-ата минута Роберт Левандовски изравни след асистенция на Кимих отдясно и полувремето завърши при 1:1.

В 71-ата минута Борусия направи прекрасна контраатака, при която Осман Дембеле изведе Обамеянг сам срещу вратаря и нападателят красиво копна топката за 2:1.

Жълто-черните вече се виждаха с купата, но в 88-ата минута при пряк свободен удар Зюле стреля с глава и уцели гредата, последва страхотно меле пред вратата и в крайна сметка Лукаш Пишчек си вкара автогол за 2:2.

При равенството в редовното време последваха направо дузпите и там баварците бяха по-точни. Първо Кимих пропусна за Байерн, но след това Себастиан Роде върна жеста и равенството се запази и след първите пет изпълнения.

Марк Бартра обаче направи фатален пропуск за Борусия и така даде на Байерн рекордна шеста Суперкупа.

Oще: автогол  баварците  байерн  байерн мюнхен  борусия  борусия дортмунд  дузпи  йошуа кимих  кристиан пулишич  лукаш пишчек  марк бартра  осман дембеле  пиер-емерик обамеянг  пропуск  роберт левандовски  сигнал идуна парк  суперкупа  суперкупа на германия  хави мартинес