Германия крачи уверено към Мондиал 2018

Германия крачи уверено към Мондиал 2018 Снимка: Getty

Германия записа пета победа от пет мача в Група С на световните квалификации по футбол в зона Европа, след като надви с 4:1 като гост Азербайджан.

Световните шампиони са с актив от 15 точки и голова разлика 20:1, а на второто място при седем пункта пасив е отборът на Чехия, който разгроми с 6:0 Сан Марино. По-късно днес третият в групата Северна Ирландия приема предпоследния Норвегия.

Германците поведоха в 19-та минута, когато Йонас Хектор получи топката по дясното крило и подаде по тревата към Андре Шюрле, който я засече във вратата на гостите.

Димитрй Назаров преодоля Бернд Лено за 1:1 в 31-та минута, но само пет по-късно Томас Мюлер се възползва от асистенция на Шурле, финтира стража на гостите и вкара на празна врата за 2:1.

Марио Гомес пък покачи на 3:1 с глава след центриране на Джошуа Кимих секунди преди края на полувремето. Шурле оформи крайния резултат в 81-та минута.