Великият Де Хеа спаси тактиката на Моуриньо: 5 извода от Арсенал-Юнайтед 1:3

Представянето на Де Хеа на моменти беше направо извънземно. Кои са останалите герои и антигерои - вижте в галерията Снимка: Getty Images
1. Подценените "дяволи" движат отбора напред

В последно време за Юнайтед изпъкват фигури, които бяха отписвани преди началото на сезона - Ашли Йънг, Антони Марсиал и Джеси Лингард са в забележителна форма и допринесоха много и срещу Арсенал. Като цяло, в предни позиции тимът показа ефективен контраатакуващ футбол и се възползва по най-добрия начин от грешките на съперника, а Лингард блесна с два гола, беше много близо и до хеттрик. Снимка: Getty Images

2. Опълчението на Моуриньо не се получи, въпреки победата

В защита обаче ситуацията далеч не беше толкова добра за Юнайтед. Въпреки опълчението от 11-ата минута нататък, те допуснаха твърде много положения пред вратата си. Към края "червените дяволи" се защитаваха не само в своята половина, а и изцяло в своето наказателно поле.

Жозе Моуриньо вероятно ще получи похвали за тактическия си план, но истината е, че отборът му издишаше в защита срещу вихрените атаки на Арсенал и само изключителният вратар запази преднината им. Юнайтед вкара три пъти, но без Де Хеа изглежда, че можеше да загуби с разлика.
3. Безценният Де Хеа трябва да бъде задържан

Изумителният вратар на "червените дяволи" беше непробиваем и направи 12 спасявания още до към 60-ата минута. Той завърши мача с 14 спасявания, с което изравни рекорда във Висшата лига, откакто тази статистика се следи (от сезон 2003/04). Де Хеа спасяваше удари отблизо и отдалеч и отчая Лаказет, Санчес и останалите в червено-бяло.

Не престават слуховете, че Де Хеа може да напусне и да бъде купен от Реал Мадрид или друг от най-богатите клубове, но амбициите на Манчестър Юнайтед изискват стражът да бъде задържан на всяка цена. Снимка: Getty Images

4. Зрелищният Арсенал на Венгер си остава твърде незрял

Арсенал за кой ли път показа колкото класа, толкова и липса на зрялост. "Топчиите" владееха положението през почти целия мач и мачкаха съперника по терена, организираха красиви атаки и пропускаха шанс след шанс. Те превърнаха двубоя в незабравим спектакъл, но всъщност го загубиха съвсем заслужено с леките си грешки в първите минути. Тогава играчите прибързваха при изнасянето на топката и изнесени смело напред, позволиха на Юнайтед да покаже мощта си на контраатака. Изоставайки с 0:2 до 11-ата минута, те вече се надяваха единствено на някакъв епичен обрат, който най-вече заради Де Хеа не стана реалност. Снимка: Getty Images

5. Загубата на Погба може да извади Юнайтед от борбата за титлата

Погба си изкара наивен червен картон за излишно грубо влизане - ситуация, в която спокойно можеше да си спести посягането. Сега той ще бъде наказан за няколко мача и със сигурност пропуска дербито срещу Манчестър Сити следващата седмица.

Докато Погба беше контузен се видя колко много губи Юнайтед при отсъствието му. Сега една загуба в градското дерби може да остави "червените дяволи" на 11 точки зад директния съперник за титлата, а нови грешни стъпки в отсъствието на Погба да ги оставят извън битката за първото място още преди Коледа. Затова при един мрачен сценарий червеният картон ще се припомня след края на сезона като решаващия момент за Моуриньо и отбора му. Снимка: Getty Images

Това дерби няма да бъде забравено скоро!

В невероятен мач Манчестър Юнайтед показа перфектен контраатакуващ футбол и надви с 3:1 Арсенал като гост. "Червените дяволи" поведоха с 2:0 още до 11-ата минута, а после изключителният Де Хеа на вратата запази преднината им.

През втората част двата тима си размениха по още един гол, а вихрените атаки на Арсенал като по чудо не им донесоха още попадения. Юнайтед обаче даде свидна жертва, тъй като Пол Погба получи директен червен картон за опасно влизане срещу Бейерин и ще пропусне предстоящото дерби срещу Манчестър Сити.

Как стигна до победата тимът на Жозе Моуриньо и заслужаваше ли да загуби Арсенал?

В галерията може да видите пет извода от страхотния сблъсък.