Португалия най-сетне вкара дузпа и взе мача за трето място

И без Роналдо Португалия спечели мача за трето място, макар и след доста трудности Снимка: Getty Images

Португалия взе третото място на турнира за Купата на конфедерациите благодарение на победа с 2:1 над Мексико след продължения.

Европейският шампион игра без голямата си звезда Кристиано Роналдо и изравни за 1:1 едва в продължението на редовното време, но впоследствие стигна до победата.

След като португалците отпаднаха на полуфинала срещу Чили заради три поредни пропуска при дузпите, сега мачът за тях отново започна с пропуск от бялата точка. В 15-ата минута Андре Силва беше фаулиран от Рафаел Маркес и сам се зае да изпълни 11-метровия удар, но Очоа уцели ъгъла и спаси.

В 55-ата минута при центриране отляво на Хавиер Ернандес Нето засече топката в собствената си врата и така Мексико откри резултата чрез автогол.

Изглеждаше, че мексиканците ще удържат преднината си, но в 91-ата минута включилият се в атака защитник Пепе изравни за Португалия, засичайки топката с каратистки удар с бутоните при центриране отдясно.

Така при 1:1 мачът стигна до продължения. В 103-ата минута Лаюн удари топката с ръка в наказателното си поле и съдията даде втора дузпа за Португалия в мача. Този път зад топката застана Адриен Силва, който беше точен за победното 2:1.

Двата тима завършиха с по 10 души след втори жълти картони за Семедо от Португалия и Хименес от Мексико. В крайна сметка повече голове нямаше и португалците взеха бронзовите медали от турнира.