Меси дръпна с два на Роналдо

Меси тласка Барса към титлата.

Барселона спечели с 2:0 като гост срещу Ейбар в среща от 27-ия кръг на испанското първенство и увеличи преднината си на върха в класирането на четири точки.

С два гола на Лионел Меси каталунците се поздравиха с важна победа по пътя към титлата в Примера дивисион. Аржентинецът вече има 32 попадения срещу 30 на Кристиано Роналдо от Реал Мадрид.

Сред половин час игра Меси стреля към вратата от наказателното поле и топката се удари в ръката на Борха Екиса, а националът на Аржентина беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

След почивката по-силната игра на Барса продължи и отборът стигна до ново попадение. В 55-ата минута Лео Меси направи резултата 2:0 с удар с глава след центриране на хърватина Иван Ракитич.

До края домакините не успяха да реализират почетен гол, като един път и гредата помогна на Барселона да не допусне попадение. Каталунският клуб има 65 точки на първо място в класирането, докато Реал Мадрид има 61 точки.

Днес столичани са домакини на Леванте. Ейбар пък заема 14-а позиция с 27 точки. В сряда Барса играе у дома срещу Манчестър Сити в среща-реванш от осминафиналите Шампионската лига. На 22 март на "Камп Ноу" "синьо-червените" приемат Реал Мадрид.