Юнайтед удари Челси и съживи битката за титлата | sportcafe.bg

Юнайтед удари Челси и съживи битката за титлата

16.04.2017, 19:48 (обновена 16.04.2017, 20:13)
Манчестър Юнайтед - Челси 2:0

По-рано през сезона Челси разби с 4:0 Юнайтед за първенство и после го отстрани с 1:0 за Купата на Англия. Този път обаче Моуриньо и "червените дяволи" взеха реванш

С два гола в началото на двете полувремена Манчестър Юнайтед надви с 2:0 лидера във Висшата лига Челси.

Жозе Моуриньо постигна успех срещу бившия си клуб след двете загуби от "сините" по-рано през сезона. А първото място на Челси в класирането вече изглежда доста по-застрашено, тъй като вторият Тотнъм е само с 4 точки по-малко при оставащи 6 мача до края.

Тази вечер на "Олд Трафорд" и Челси, и Юнайтед прибегнаха до някои промени в титулярните си състави. Моуриньо беше оставил Ибрахимович и Мхитарян на скамейката, а донякъде изненадващо Ашли Йънг беше получил титулярно място.

Контузия на Маркос Алонсо на загрявката размести състава на Антонио Конте и той пусна вместо него Курт Зума, а Аспиликуета беше преместен на фланга.

Още в 5-ата минута домакините стигнаха до положение, след като Лингард открадна топката от Давид Луис и изведе Маркъс Рашфорд, но младокът се забави и не уцели вратата.

Две минути по-късно обаче Рашфорд откри резултата.

Неманя Матич загуби една топка в центъра, тя изглежда се удари в ръката на Ерера и испанецът започна контраатака, като бързо изведе Рашфорд на ръба на засадата зад Давид Луис и нападателят завърши точно за 1:0.

"Червените дяволи" продължиха да атакуват, докато Челси не успяваше да създаде нищо смислено и за пръв път стреля към противниковата врата чак към края на полувремето.

Втората част също започна идеално за Юнайтед. Пореден пробив на Ашли Йънг беше спрян с мъка от защитата на Челси, Андер Ерера излезе на позиция и веднага стреля, топката се отби в Курт Зума и стана невъзможна за Бегович - 2:0 за домакините.

В 69-ата минута отново Рашфорд имаше шанс, но Бегович спаси удара му.

Влизането на Сеск Фабрегас раздвижи играта на Челси, но домакините се затвориха добре и успяха да неутрализират противника, като не допуснаха почти никакви опасности пред вратата си.

Така Юнайтед спечели трите точки и се намира на пета позиция с 60 т. и мач по-малко от четвъртия Манчестър Сити, който има 64 т.

Челси е първенец със 75 т., преследван от Тотнъм със 71.

Oще: англия  андер ерера  антонио конте  битка  висша лига  дерби  жозе моуриньо  интрига  класиране  манчестър юнайтед  ман юнайтед  маркъс рашфорд  неутрализира  сините  състав  титла  удари  челси  червените дяволи  юнайтед