Ново разочарование за Юнайтед, четвърти мач без победа | sportcafe.bg

Ново разочарование за Юнайтед, четвърти мач без победа

30.12.2017, 21:05 (обновена 30.12.2017, 21:28)
Рашфорд

Младият Маркъс Рашфорд не успя да замени подобаващо контузилия се Ромелу Лукаку

Манчестър Юнайтед не успя да запише победа в четвърти пореден мач, завършвайки само 0:0 срещу Саутхемптън на „Олд Трафорд“.

Равенството е трето поредни за „червените дяволи“ във Висшата лига, а преди това тимът на Моуриньо отпадна и от турнира за Купата на лигата след загуба с 1:2 от Бристъл Сити.

Още в третата минута Ромелу Лукаку пропусна удобен шанс да открие резултата, след като отблизо стреля с глава над вратата.

Малко по-късно нападателят на Юнайтед получи удар в тила от Уесли Хут, остана няколко минути на терена и бе изнесен на носилка и с кислородна маска.

Последните информации, че травмата на Лукаку не е сериозна и белгиецът дори не е бил откаран в болница, а е третиран на място на „Олд Трафорд“.

Впоследствие наистина опасните ситуации пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка, а Давид де Хеа на два пъти трябваше да прави нови феноменални спасявания, за да спаси вратата си от гол.

Равенството свали Юнайтед на третата позиция с 44 точки, на една зад втория Челси и на цели 14 зад лидера Манчестър Сити, който утре гостува на Кристъл Палас.

Резултатът не е идеален и за Саутхемптън, но „светците“ ще го приемат доста по-лесно от Юнайтед. Тимът на Маурисио Пелегрино е без победа вече в осем поредни кръга, но благодарение на точката, се изкачи на 13-ата позиция с актив от 20 точки.

Oще: 2017/18  висша лига  висша лига 21  контузия  манчестър юнайтед  маркъс рашфорд  равенство  ромелу лукаку  саутхемптън