Тевес насочи Ювентус към титлата

Тевес осигури победата на Ювентус над Дженоа

Карлос Тевес вкара гола, с който Ювентус спечели с 1:0 срещу Дженоа и записа трета поредна победа в Серия, като грандът от Торино вече има 17 точки аванс на върха на класирането в Италия.

Тевес изведе своите напред след страхотна солова акция 25 минути след началото на мача, а през второто полувреме изпусна дузпа, но това не се отрази на шансовете на гостите да обърнат хода на мача. Аржентинецът вече има 16 гола в Серия А този сезон.

Все пак Дженоа имаше шанс да изравни 10 минути преди края на срещата, когато обаче Андреа Барзали успя да изчисти топката и не позволи на Пероти да се възползва от положението.

Днес вторият в класирането Рома играе с Чезена, но столичани не са в най-добрата си форма и дори да спечелят, преследването на лидера вече се очертава като невъзможна задача.