"Бременният" Пако Алкасер донесе нов успех на Барселона

Алкасер отново посвети гол на бременната си съпруга, след като откри резултата срещу Севиля Снимка: Getty Images

Барселона постигна поредна победа в Ла Лига и този път надви с 2:1 Севиля на "Камп Ноу".

С два гола на Пако Алкасер каталунците взеха трите точки и остават на върха в класирането с 4 пункта преднина пред втория Валенсия.

Домакините натиснаха от самото начало и стигнаха до гола в 23-ата минута. Тогава Ескудеро сгреши елементарно и не успя да овладее една дълга топка, а дебнещият зад него Алкасер безпроблемно завърши покрай вратаря Сория за 1:0.

Севиля започна втората част по-силно и в 59-ата минута Гуидо Писаро изравни с глава след ъглов удар. Само няколко минути по-късно обаче Иван Ракитич центрира отдясно и Пако Алкасер засече във вратата, вкарвайки втория си гол.

Така след 11 кръга в испанското първенство Барселона има 10 победи и едно равенство. Реал Мадрид е с цели 11 точки по-малко преди своя мач от кръга утре срещу Лас Палмас.