Милан измъкна точка от Лацио с голям Донарума на вратата

Донарума направи дузпата срещу Имобиле в края на първото полувреме, но спаси куп положения преди Милан да успее да изравни Снимка: Getty Images

С голяма доза късмет и голям Донарума на вратата Милан се спаси от загуба в гостуването на Лацио и измъкна 1:1 на "Олимпико" в 24-ия кръг на Серия А.

"Орлите" изпуснаха множество положения и през двете полувремена, а 17-годишният вратар на гостите направи редица важни спасявания.

В първите минути Кейта и Имобиле не успяха да вкарат за домакините, докато Милан трудно излизаше от своята половина. Резултатът някак се задържа 0:0 до самия край на полувремето, но в 45-ата минута Чиро Имобиле се измъкна от защитата на "росонерите", Донарума се хвърли в краката му и съдиите прецениха, че е извършил нарушение - дузпа за Лацио.

От бялата точка Лукас Биглия стреля в десния ъгъл на вратаря и направи 1:0.

През втората част Лацио отново изглеждаше по-опасният отбор и направи нови пропуски, докато Милан се събуди едва в последните минути на срещата. В 85-ата минута противно на логиката Сусо изравни резултата - след като направи самостоятелен пробив между трима защитници на Лацио и порази далечния ъгъл на вратата.

До края гостите можеха и да спечелят, но натискът им не доведе до нов гол и така двата тима поделиха точката. С нея Лацио остава шести с 44 т., а Милан е на седмо място с 41.