Лестър потрепери, но взе своето

Раниери остана доволен след поредните три точки. Но те не дойдоха лесно.

Лидерът в класирането Лестър Сити победи трудно с 1:0 у дома срещу Норич в среща от 27-ия кръг на английското първенство. Гостите изненадващо бяха по-добри през първата част, но пропуснаха изгодни положения за гол пред вратаря Каспер Шмайхел.

След почивката Шинджи Оказаки излезе от игра за "лисиците", а резервата Хосе Уйоа донесе ценния успех в полза на домакините. Аржентинецът се разписа в 89-ата минута отблизо след центриране на Марк Олбрайтън за радост на над 32 хиляди зрители на стадион "Кинг Пауър".

След този важен успех Лестър е на първо място в класирането с актив от 56 точки, докато Норич е на 17-а позиция с 24 спечелени точки. В друга среща от кръга Челси спечели с 2:1 при гостуването си на Саутхемптън, след като изоставаше през първото полувреме с 0:1.

Шейн Лонг се възползва от грешка на Баба Рахман и в 42-ата минута преодоля вратаря Тибо Куртоа, давайки аванс в полза на домакините. Лондончани достигнаха до обрат в последния четвърт час на срещата, въпреки че не създадоха почти никакви голови положения след почивката.

В 75-ата минута Сеск Фабрегас щастливо изравни след опит за центриране. "Светците" нямаха допуснат гол в 667 поредни минути във Висшата лига, което е клубен рекорд. В последната минута на редовното време сръбският защитник Бранислав Иванович с глава донесе успеха за "сините" с 2:1.

Саутхемптън остана на седмо място във временното класиране с актив от 40 точки. Челси вече има 36 точки на 11-ата позиция. По-късно тази вечер играят Уест Бромич и Кристъл Палас, а в неделя е дербито на кръга между Манчестър Юнайтед и Арсенал. Утре е и финалът за купата на Лигата между Манчестър Сити и Ливърпул на "Уембли".