Челси и Арсенал не си вкараха, ще решават финалиста на реванша

Маркос Алонсо се ядосва на поредната атака на Челси, която не завърши успешно. Нулевото равенство остави реванша отворен Снимка: Getty Images

Челси и Арсенал не успяха да си отбележат и завършиха 0:0 в първи мач от 1/2-финалите за Купата на лигата.

Мачът вървеше на приливи и отливи, като и двата тима имаха добри периоди и положения за гол.

Вратарите Давид Оспина и Тибо Куртоа обаче бяха много стабилни и запазиха сухи мрежи, а Алексис Санчес изненадващо беше резерва за Арсенал и се появи в игра едва в 66-ата минута.

В 24-ата минута Оспина спаси шут на Моузес, малко по-късно отново нигериецът стреля, този обаче гредата помогна на Арсенал.

Впоследствие се стигна до историческо първо използване на системата за видеоповторения в английския футбол, след като Калъм Чеймбърс блъсна Аспиликуета.

Мартин Аткинсън прецени да не показва картон в ситуацията.

В 38-ата минута и Куртоа направи спасяване при изстрел на Алекс Иуоби. През второто полувреме Мората удари втора греда за Челси, а три минути преди края отново гредата помогна на Арсенал при центриране на Фабрегас и отклонена от Джака топка.

Така двата тима ще определят финалиста в турнира на реванша, който ще се изиграе на 24 януари на "Емирейтс".