Челси и Арсенал не си вкараха, ще решават финалиста на реванша | sportcafe.bg

Челси и Арсенал не си вкараха, ще решават финалиста на реванша

10.01.2018, 23:40 (обновена 11.01.2018, 00:02)
Челси - Арсенал 0:0

Маркос Алонсо се ядосва на поредната атака на Челси, която не завърши успешно. Нулевото равенство остави реванша отворен

Челси и Арсенал не успяха да си отбележат и завършиха 0:0 в първи мач от 1/2-финалите за Купата на лигата.

Мачът вървеше на приливи и отливи, като и двата тима имаха добри периоди и положения за гол.

Вратарите Давид Оспина и Тибо Куртоа обаче бяха много стабилни и запазиха сухи мрежи, а Алексис Санчес изненадващо беше резерва за Арсенал и се появи в игра едва в 66-ата минута.

В 24-ата минута Оспина спаси шут на Моузес, малко по-късно отново нигериецът стреля, този обаче гредата помогна на Арсенал.

Впоследствие се стигна до историческо първо използване на системата за видеоповторения в английския футбол, след като Калъм Чеймбърс блъсна Аспиликуета.

Мартин Аткинсън прецени да не показва картон в ситуацията.

В 38-ата минута и Куртоа направи спасяване при изстрел на Алекс Иуоби. През второто полувреме Мората удари втора греда за Челси, а три минути преди края отново гредата помогна на Арсенал при центриране на Фабрегас и отклонена от Джака топка.

Така двата тима ще определят финалиста в турнира на реванша, който ще се изиграе на 24 януари на "Емирейтс".

Oще: алваро мората  алексис санчес  арсенал  без шоу  вар  видеоповторения  виктор моузес  вратари  греда  давид оспина  ефл къп  купа на лигата  маркос алонсо  положения  полуфинал  първи мач  реванш  резерва  стамфорд бридж  тибо куртоа  финалист  челси