Олимпия и Крисия не помогнаха на Лудогорец

13.03.2014, 21:09 (обновена 14.03.2014, 20:29)
лудогорец - валенсия, радост на испанците

Валенсия се оказа голям залък за Лудогорец, въпреки че близо час бе с човек по-малко

Нито грациозният полет на орела на Лацио Олимпия, нито песните (включително химна) на изтъканата от чар и талант малка Крисия помогнаха на Лудогорец в първия осминафинал от турнира Лига Европа срещу Валенсия.

Българският шампион, който игра близо час с човек повече и пропусна дузпа, бе победен като на шега с 3:0 от испанския гранд и ще трябва да разчита на чудо свише на реванша на "Местая".

Младият френски рефер Клеман Тюрпен даде рамо на "зелените", отсъждайки дузпа и червен картон при 0:1, но лудогорци не успяха да се възползват от ситуацията.

Иначе работата тръгна на зле от самото начало. Още в 5-та минута при изпълнение на фаул, топката бе избита от футболист на Лудогорец в наказателното поле и попадна на крака на Бараган, който с прецизен удар с десния крак отбеляза първия гол за Валенсия.

В 18-та минута Бараган по чудо не покачи на 2:0, след като бе намерен добре с центриране от левия фланг на атаката на испанците, но кълбото прелетя над гредата след силния му удар.

В 23-та минута настъпи шансът за Лудогорец, който можеше да обърне развоя на мача. Опитният Сейду Кейта натисна Безяк в гръб в наказателното поле. Словенецът не бе последен срещу вратаря Коща, но въпреки това бившият футболист на Барселона получи червен картон в допълнение на безспорната дузпа.

Голямата звезда на разградчани, и потърпевш, Роман Безяк застана на точката. Вратарят Алвеш малко преигра, отложи изпълнението, за да пие вода и това му донесе късмет. Предварително се хвърли в ъгъла, в който бе избрал словенеца и парира шута му.

В 30-та минута Марселиньо пробва далечен изстрел над гредата.

Веднага след това малшансът лиши Лудогорец от попадение. Мисиджан заходи в типичния си стил и стреля, но кълбото срещна лявата странична греда на испанците, разходи се по голлинията, но не пожела да влезе.

В 33-та минута Валенсия удари пак. Картабия получи невероятен пас от Алкасер, който меко копна кълбото над главите на българската отбрана и младата надежда от въздуха препарира Владо Стоянов с левия крак за втори път.

До края на полувремето Мисиджан още на два пъти опита шанса си, но Лудогорец не успя да върне гол преди почивката.

Второто полувреме започна с масиран натиск на българите. Мисиджан отново бе най-активният от нашите, които изпълниха и няколко корнера, но попадение на наша сметка не падаше.

След час игра "прилепите" окончателно убиха интригата. Бившият съотборник на Димитър Бербатов във Фулъм Филип Сендерос остана непокрит след корнер и с глава се разписа за 0:3.

Кишада получи червен картон в 80-та минута и двата отбора доиграха мача с по 10 човека, а до ново попадение не падна.

Европоходът на "орлите" е към края си, но все пак Лудогорец изпраща невероятен сезон в евротурнирите. И публиката отдаде заслуженото на евробоеца ни, който бе изпратен с аплодисменти от над 40 хил. по трибуните на националния стадион.

Oще: а група  валенсия  лига европа  лудогорец