Уникални претенденти за гол на сезона в Англия

Луис Суарес има 29 гола до момента, а някои от попаденията му са достойни за номер 1 през сезона
Норич допуска във вратата си най-атрактивните попадения, но футболист на "канарчетата" е сред претендентите за автор на гол на сезона
Рууни вкара от центъра срещу Уест Хам
Кристиан Бентеке ще пропусне световното за ужас на цяла Белгия. Нападателят беше в отлична форма преди контузията и отбеляза феноменален гол срещу Норич
Джак Уилшър завърши атаката на сезона срещу Норич

Сезонът във Висшата лига на Англия е забележителен. Ливърпул, Манчестър С. и Челси са в свирепа битка за първото място, а Евертън се опитва да прекрои топ 4, измествайки Арсенал от последното място, даващо право на футбол в Шампионската лига. Наред с напрежението около титлата, Премиършип предлага зрелищен и резултатен футбол. Статистиката до момента показва, че елитът на Англия генерира средно по 2.75 гола на мач, което изравнява Висшата лига с испанската Примера по този показател, а единствено в Бундеслигата бележат повече. През този сезон на Острова бяха отбелязани великолепни попадения и ще ви припомним някои от тях.

Луис Суарес срещу Норич
Уругваецът е почти сигурен за приза Футболист на сезона, а някои от попаденията му бяха паметни.

Брайън Руис срещу Кардиф
Често определят бившия съотборник на Димитър Бербатов във Фулъм като разочарование. Подобно нещо обаче няма как да се каже за гола му във вратата на Кардиф.

Кристиан Бентеке срещу Норич
Тежка травма извади нападателя на Астън Вила от състава на Белгия за световното първенство. Ударът е сериозен, тъй като Бентеке притежава голяма класа. Припомнете си попадението му срещу Норич.

Сандро срещу Манчестър Юн.
Сандро от Тотнъм пое кълбото и се подигра с Том Клевърли преди да изстреля ракетата към вратата на Давид Де Хеа.

Морган Амалфитано срещу Кардиф
Уест Бромич и Кардиф сътвориха уникално 3:3 в края на март, но най-уникалното в мача бе голът на Амалфитано от домакините още във 2-та минута.

Джак Уилшър срещу Норич
Младият английски национал завърши ювелирна атака на Арсенал. "Топчиите" направиха редица бързи къси подавания преди Уилшър да се разпише в 17-та минута на "Емиратс".

Не, няма грешка. Суарес отбеляза 4 гола във вратата на "канарчетата" в началото на декември миналата година, а първото от тях в 15-та минута е сред сериозните претентенди за гол на сезона.

Уейн Рууни срещу Уест Хам
Дейвид Бекъм и неговите момчета дълго се държаха за главите след попадението на Уейн Рууни от центъра във вратата на Адриан. Ако някой не е видял този гол, сега е моментът!

Патийм Касами срещу Кристъл Палас
Лондонско дерби. Палас поведе, а Касами направи резултата 1:1 в 19-та минута с гол, който бе съмнение е сред фаворитите за номер 1 през кампанията.

Александър Тетей срещу Съндърланд
По стечение на обстоятелствата някои от най-атрактивните попадения бяха във вратата на Норич, но футболист на "канарчетата" реализира велик гол срещу Съндърланд. Норвежецът простреля Маноне с воле извън наказателното поле, а кълбото влетя в мрежата на Съндърланд със скорост от около 110 км/ч.