Ман Сити смачка Нюкасъл за едно полувреме

Агуеро беше неудържим срещу Нюкасъл и му бяха необходими 20 минути, за да вкара 5 гола

Манчестър Сити се върна на върха във временното класиране в

Премиършип, след като разгроми с 6:1 Нюкасъл. Така „гражданите" сложиха край на серията си от две поредни шампионатни загуби.

Двубоят ще се запомни с изключителното представяне на Серхио Агуеро, който отбеляза пет гола за 20 минути (42', 49', 50', 60', 62').

Кевин де Бройне добави едно попадение (53') и така Сити смачка своя съперник, който иначе поведе в резултата чрез Александър Митрович (18') и допусна изравняване едва в края на първото полувреме.

След почивката обаче Манчестър Сити се развихри и за няма и 15 минути вкара пет гола на безпомощния тим на Стив Макларън. „Гражданите" събраха 18 точки и ще загубят първата си позиция единствено ако утре Манчестър Юнайтед спечели дербито с Арсенал.