Григор Димитров е на четвъртфинал!

Димитров е първият №22 в схемата, който стига четвъртфинал в Мелбърн.

№1 в българския мъжки тенис Григор Димитров продължава отличното си представяне на Australian Open и днес се класира за четвъртфиналите на турнира, след като отстрани испанеца Роберто Батиста Агут с 3:1 сета (6:3, 3:6, 6:2, 6:4). Това ще е първо участие на Григор на такъв етап в турнир от Големия шлем.

Димитров вкара 11 аса за успеха си срещу Батиста Агут, срещу когото до днес имаше една победа и две загуби, като испанецът беше спечелил последните две срещу между двамата.

„Мачът беше труден, въпреки че според резултата не изглежда така - обясни след победата Григор. - И двамата с Роберто се борим, за да стигнем максимално далеч, като днес стана хубав мач, на моменти сякаш вятърът беше на моя страна. Честно казано, за мен няма значение дали в следващия кръг ще играя срещу Надал или Нишикори - важното е да стане хубав мач, на който да се наслади публиката."

В първия сет Димитров проби сервиса на Батиста Агут при 2:1 гейма, след бързо взе сета - само за 20 минути, въпреки че при 4:1 гейма допусна двойна грешка и загуби разиграване с 26 удара.

В началото на втория сет Димитров отстъпи инициативата на съперника си, който поведе с 3:0 гейма, Григор се доближи на 4:2, после до 5:3 гейма, но испанецът взе сервирането си на нула, а с него и сета.

В третата част Димитров проби при 2:1 гейма, след това последва размяна на геймове, но Григор стигна до 5:2, а в осмия гейм забавлява публиката с няколко красиви изпълнения, които му донесоха втория пробив, както и сета.

И във финалната част на мача Григор и Батиста Агут се бореха за всеки гейм, като силните сервиси се оказаха решаващото оръжие в този сет. При 4:4 гейма Димитров бе на крачка да загуби сервирането си - той допусна резултатът в гейма да стане 0:30, след това обаче успя да спечели гейма. И в десетия гейм се стигна до спорна топка - мачбол за Димитров, но ударът на Батиста Акут се оказа аут и Григор се класира за четвъртфиналите на Australian Open.