Пак ощетиха Барса при равенство със Селта у дома

Меси вкара първия гол за Барселона.

Барселона стигна само до 2:2 в домакинството си на Селта в двубой от 14-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците отново имаха претенции към съдията, след като техен гол бе отменен поради несъществуваща засада.

Така Реал Мадрид ще може да скъси дистанцията до лидера, ако по-късно тази вечер вземе победа при гостуването си на Атлетик Билбао.

Селта поведе изненадващо. В 20-та минута футболистите на гостите направиха показна контраатака, при която Аспас първо се измъкна от засада, а след това и изпрати топката в мрежата.

Отговорът на каталунците обаче беше категоричен и две минути по-късно Меси изравни с изстрел между краката на Рубен Бланко.

Малко по-късно гол на Барса на Луис Суарес бе отменен неправомерно поради засада.

Резултатът се запази до 62-та минута, когато Меси изведе Жорди Алба зад гърба на отбраната, а след това последва пас към Луис Суарес и гол за 2:1.

И когато всички си мислеха, че мачът е решен, в 70-та минута гостите успяха да изравнят за 2:2. Тогава Аспас тръгна да атакува по дясното крило, когато запътилия се към него Самюел Юмтити се хвана за бедрото и не успя да го спре. Последва пас към Макси Гомес и кълбото се оплете в мрежата.