Мечтан дебют за Педро, Челси с първа победа | sportcafe.bg

Мечтан дебют за Педро, Челси с първа победа

23.08.2015, 17:30 (обновена 23.08.2015, 17:38)

1 от 2 снимки Назад Напред

педро родригес

Гол и асистенция записа Педро в първия си мач за Челси

Новото попълнение на Челси Педро Родригес направи блестящ дебют във Висшата лига и помогна с гол и асистенция за първата победа на „сините" през сезона.

Тимът на Моуриньо отново не убеди с играта си и записа измъчен успех с 3:2 при гостуването си на Уест Бромич.

Още в 14-ата минута домакините спечелиха дузпа, но Джеймс Морисън шутира в центъра на вратата и Куртоа спаси с коляно. „Сините" се възползваха като бързо дръпнаха с 2:0 благодарение на Педро. Първо испанецът откри резултата с добре насочен нисък удар в 20-ата минута, а после намери Диего Коста в наказателното поле при бърза контраатака и таранът вкара на празна врата.

В 36-ата минута Морисън намали на 1:2, но няколко минути след това Сесар Аспиликуета отново възстанови аванса от два гола на гостите. Диего Коста успя да отклони с гърди към левия бек и той с прецизен удар между краката на бранител не остави шансове на Боаз Майхил.

При преднина от 3:1 на полувремето обаче, трудностите за Челси едва започваха. В 55-ата минута Джон Тери получи директен червен картон, след като задържа Хосе Саломон Рондон като последен в защитата. Скоро след това Джеймс Морисън вкара втория си гол в срещата и накара „сините" да треперят до самия край на мача.

С вкарването на Гари Кейхил и Джон Оби Микел Моуриньо успя да удържи резултата и така тимът му спечели първи три точки през настоящия сезон.

Oще: висша лига  дебют  джеймс морисън  джон тери  диего коста  дузпа  жозе моуриньо  педро  сините  уест бромич  челси  червен картон