Тотнъм и Ливърпул си разделиха по една точка

Дани Роуз донесе равенството след като Милнър бе открил от дузпа в края на първото полувреме

Тотнъм и Ливърпул не успяха да се победят в първия мач от третия кръг на Висшата лига. Двата отбора завършиха наравно 1:1 в ранния съботен следобед на „Уайт Харт Лейн”.

В първите минути и в средата на първата част Мишел Ворм направи няколко добри спасявания, като на няколко пъти излезе извън наказателното си поле ала Мануел Нойер.

Все пак, Ливърпул поведе точно преди почивката. В 42-рата минута Ламела препъна Фирмино и бе отсъдена дузпа, превърната в гол от Джеймс Милнър.

Малко след почивката „червените” можеха да направят резултата 2:0, но удар на дебютанта Жоел Матип срещна напречната греда.

Изравнителният гол падна 20 минути преди края на редовното време. Дани Роуз направи резултата 1:1, завършвайки бърза контраатака по най-добрия начин.

В последните минути и двата отбора търсеха победата, топката летеше от едното наказателно към другото, но в крайна сметка трябваше да се задоволят с точката.

Така, след три изиграни мача Тотнъм е с 5 точки, а Ливърпул – с 4. „Шпорите” все още са без загуба в лигата, докато тимът на Юрген Клоп вече има пълната гама от резултати – победа, загуба и равенство.