Клоп: Коутиньо повръщаше на почивката

Филипе Коутиньо вкара за 1:1, но се е почувствал зле на почивката Снимка: Getty Images
Филипе Коутиньо вкара за 1:1, но се е почувствал зле на почивката

Юрген Клоп обясни защо е сменил Филипе Коутиньо при равенството 2:2 срещу Борнемут.

Бразилецът излезе в 65-ата минута, като бе заменен от Жоел Матип, а „червените” допуснаха изравняване в самия край, след като успяха да обърнат от 0:1 до 2:1, а изравнителното попадение бе дело именно на Коутиньо.

За втори път през сезона Ливърпул изпитва трудности в края срещу Борнемут, след като в първия двубой между двата тима "черешките" стигнаха до знаменит обрат от 1:3 до 4:3.

„Трябваше да сменя Фил, защото повръщаше на полувремето. Каза, че вече се чувства по-добре, но когато се появи такъв знак, трябва да го сменя. Не е лесно да извадиш най-добрия си футболист. Той игра наистина добре”, каза Клоп след мача.

Това бе общо пети мач в рамките на две седмици за Филипе Коутиньо, след като бразилецът помогна на "селесао" да се превърне в първия отбор, осигурил си участие на Мондиал 2018.

За щастие на германеца, проблемът на Коутиньо не изглежда и бразилецът няма да се присъедини към Джордан Хендерсън, Адам Лалана и Садио Мане в лазарета.

Очаква се Мане да се подложи на операция заради контузията, която получи в дербито с Евертън. Страховете в Ливърпул са, че сенегалецът може да пропусне остатъка от сезона.

Равенството задържа Ливърпул на третото място, на пет точки зад втория Тотнъм и на две пред четвъртия Манчестър Сити. „Червените” обаче имат мач повече и от двата тима.