Шокиращ Юнайтед рухна срещу Хъдърсфийлд

Аарън Мууй тъкмо е открил резултата пред погледа на Матич Снимка: Getty Images
Аарън Мууй тъкмо е открил резултата пред погледа на Матич

Манчестър Юнайтед се издъни в гостуването на Хъдърсфийлд и допусна първа загуба за сезона във Висшата лига.

"Червените дяволи" паднаха с 1:2, след като допуснаха два бързи гола през първото полувреме.

В началото тимът на Моуриньо не успяваше да създаде положения, а принудителната смяна на Фил Джоунс с Виктор Линдельоф направи защитата нестабилна. В 28-ата минута Аарън Мууй направи пробив, след като отне на Мата в центъра. При последвалия изстрел на Пол Инс Де Хеа успя да избие, но Мууй добави точно за 1:0.

В 33-ата минута Линдельоф увисна при висока топка, която Лоран Депоатр укроти, за да преодолее Де Хеа и да направи резултата 2:0.

Манчестър Юнайтед натисна, но успя да върне един гол едва в 78-ата минута, когато Рашфорд се разписа с глава след подаване на Лукаку.

Градският съперник на Юнайтед и лидер в класирането Манчестър Сити записа поредна победа - 3:0 над Бърнли на "Етихад".

Серхио Агуеро вкара от дузпа в 30-ата минута, в 73-ата минута Отаменди удвои, а две минути по-късно се разписа и Лерой Сане.

С гола си Агуеро се изравни с рекордьора по попадения с екипа на Манчестър Сити Ерик Бруук и вече също има 177 гола за "гражданите".

А Сити събра 25 т. на върха в класирането и вече има 5 т. повече от втория Манчестър Юнайтед.