Мбапе, Неймар и още три - ПСЖ мачка в Лига 1

Мбапе отбеляза гола, с който ПСЖ поведе с 2:1.

Килиан Мбапе ознаменува дебюта си за ПСЖ с гол за столичаните при разгромното 5:1 като гост на Мец в мач от 5-ия кръг на френската Лига 1. С попадение се отчете и най-скъпият футболист в света - Неймар.

В 22-та минута Кавани пропусна много добра възможност за гол, като отблизо уцели греда, но 9 минути след това тъкмо уругваецът изведе ПСЖ напред в резултата и постави начолото на головата фиеста.

Кавани получи топката в наказателното поле на домакините, финтира вратаря Еиджи Кавашима и опъна мрежата за 0:1.

Само 6 минути по-късно Ривиер възстанови равенството, забивайки от непосредствена близост с глава топката във вратата на Алфонс Ареола.

Развръзката в мача дойде през второто полувреме, когато тимът на Мец остана с човек по-малко след черве картон на Беноа Асу-Екото.

Малко след отстраняването му падна и вторият гол за ПСЖ, който се оказа решителен и бе дело именно на Мбапе. След поредната атака за гостите, отбраната на Метц не успя да изчисти добре топката, която попадна в непокрития Мбапе, който от границата на наказателното стреля безпощадно за 2:1.

След втория гол за парижани домакините тотално свалиха гарда и допуснаха нови три безответни попадения. Неймар, отново Кавани и резервата Лукас Моура оформиха разгрома и спечелиха поредните три точки в актива на ПСЖ.