Нова издънка за Милан, „росонерите” остават далеч от върха

Поредна слаба продукция от Милан Снимка: Getty Images
Поредна слаба продукция от Милан

Милан допусна втора загуба от началото на сезона и вече е на шест точки от лидерите в класирането на Серия А.

„Росонерите” загубиха с 0:2 в гостуването си на Сампдория от шестия кръг на Калчото.

Тимът на Винченцо Монтела изглеждаше беззъб през пълните 90 минути, дори след промените и влизането в игра на Хакан Чалханоглу, Кутроне и Борини.

И двата гола паднаха през втората част.

Даниел Сапата откри резултата за домакините в 72-рата минута, а резервата Рикардо Алварес подпечата победата за Самп с гол в добавеното време, буквално секунди след като се бе появил на терена.

Победата изкачи Сампдория на шестата позиция с 11 точки, на една зад Милан, но тимът на Марко Джампаоло има и мач по-малко – отложено домакинство на Рома от третия кръг.