6 невероятни статистики след абсурдното Франция - Люксембург 0:0

6 невероятни статистики след абсурдното Франция - Люксембург 0:0... Снимка: uefa.com
6 невероятни статистики след абсурдното Франция - Люксембург 0:0...
1. Франция имаше 34 удара по посока на противниковата врата срещу... 1 за Люксембург. Снимка: Getty Images
2. Владение на топката: 76% на 24% в полза на „петлите“.
3. През второто полувреме статистиката бе още по-смазваща със 79% в полза на домакините. Снимка: Getty Images
4. Пол Погба отправи цели осем удара, само два от които обаче бяха в очертанията.
5. Бранителят на Люксембург Кевин Малгет направи цели 20 изчиствания – с 13 повече от който и да е друг играч на терена.
6. Стражът на гостите Жонатан Жубер трябваше да спасява вратата си от гол на цели осем пъти.

Франция записа една от най-срамните страници в историята си, завършвайки наравно 0:0 срещу Люксембург у дома, с което завърза още повече борбата за първото място в нашата група А.

„Петлите“ вече имат само точка аванс пред втория Швеция, а Холандия вече ни изпревари на третото място, а ние сме четвърти на точка зад „оранжевите“.

Само победителят в групата се класира директно за Мондиал 2018, а осем от най-добрите девет втори отбора ще трябва да играят баражи.

И, изненадващо, Франция може да се окаже част от тези така неприятни баражи. И то заради издънка срещу отбор, който имаше 24 спечелени точки в 132 световни квалификации.

В състава на „петлите“ блестяха имена като Антоан Гризман, Пол Погба, Килиан Мбапе, Оливие Жиру, Тома Льомар и още, и още от пребогатия на талант френски отбор, който обаче така и не успя да стигне до победата срещу Люксембург.

А ние се надяваме да не си го изкара на нас след по-малко от месец, когато Франция ще гостува на „Васил Левски“ в предспоследния кръг от квалификациите.

Как се стигна до абсурдното равенство 0:0 между Франция и Люксембург? В галерията може да видите 6 невероятни статистики, които показват тоталното надмощие, което имаха „петлите“, но така и остана нереализирано.