Диего Коста спаси Челси в дебюта на Конте

Конте дебютира във Висшата лига с изстрадана победа над Уест Хем Снимка: Getty Images
Конте дебютира във Висшата лига с изстрадана победа над Уест Хем

Челси започна сезона във Висшата лига с измъчена победа. В лондонското дерби срещу коравия Уест Хем „сините" надделяха с 2:1 след голове на Еден Азар от дузпа и Диего Коста минута преди края на редовното време. За гостуващия отбор се разписа Джеймс Колинс.

В официалния си дебют начело на Челси Антонио Конте беше заложил на основните футболисти от миналия сезон плюс новото попълнение Н'Голо Канте в халфовата линия до Неманя Матич.

Домакините стигнаха до първо положение в 12-ата минута след изстрел на Бранислав Иванович, спасен от Адриан. До края на полувремето Азар и Коста отправиха неточни изстрели, а удар от фаул на Уилиан доведе до ново спасяване на Адриан.

Резултатът беше открит само две минути след почивката. Със страхотно силен шут Азар вкара дузпа, отсъдена за нарушение на Микаел Антонио срещу Аспиликуета. В 67-ата минута Диего Коста можеше да бъде изгонен за втори жълт картон, тъй като извърши грубо влизане в краката на Адриан.

Гостите дочакаха своя шанс от статични положения и изравниха в 77-ата минута. Защитата на Челси не успя да изчисти една топка след ъглов удар, тя попадна в Джеймс Колинс и с много точен изстрел той реализира за 1:1.

Точно когато победата се изплъзваше от "сините" дойде решителният миг на Диего Коста. В 89-ата минута бранителите на Уест Хем му оставиха твърде много пространство около дъгата на наказателното поле и с перфектен изстрел по земя той направи 2:1.

В добавеното време Коста симулира за дузпа и отново можеше да бъде изгонен, но Антъни Тейлър за втори път му спести втория жълт картон. С последния съдийски сигнал Конте посрещна емоционално победата на своите футболисти.