Колко валета ще извадим в Ла Валета?

Дидро
10.09.2013, 08:35 (обновена 10.09.2013, 09:12)
българия - малта 6-0, световна квалификация

През март победихме малтийците с 6:0 в софийския сняг. Сега и 1:0 ще ни свърши отлична работа по пътя към целта - бараж.

Победата е задължителна. Няма алтернатива.

Точките ни трябват, за да продължим по пътя си към баража за световното.

Головете в Малта не са толкова важни като брой.

В края на квалификационната борба последният тим в групата ще отпадне от сравнителната таблица.

Това ще е Малта, така че мачовете с този тим имат значение само за 6-те точки в тях.

Първите валета от късмета на този национален тим трябва да извадим в Ла Валета.

Досега в квалификациите съдбата не ни намига. Което, по всички закони на футбола (или поне така ни се иска) значи, че е време късметът да ни погледне.

В мачовете с Италия изпуснахме поне още 2 точки.

В София италианците едва закрепиха 2:2, а в Палермо имахме шансове за гол, които срещу такъв съперник не бива да се изпускат.

Дания в София се спаси единствено заради глупостта на Иван Бандаловски, изкарал рано червен картон.

В Копенхаген мачът се разви идеално за нашите до дузпата, отсъдена доста пресилено 20-ина минути преди края и донесла 1:1 на домакините.

Единствено в Прага имахме малко късмет при няколкото изгодни шанса за домакините, но и в този мач най-чистото положение имаха българите - на Николай Бодуров от един метър в края на първото полувреме.

Време е в Малта, в Ереван и в София срещу чехите, положенията да почнат да влизат, съдийските отсъждания да се балансират, съперниците да пропускат в решителния миг.

Това не е маловажно, защото стабилната игра на един отбор не може да носи резултати, ако го няма онзи процент шанс, късмет, вървеж, който винаги спохожда победителите.

На първо време трябва победа в Ла Валета, където няма да е леко.

Дания се измъчи там, а Италия би икономично, но... Италия си е Италия.

Малтийците странно победиха Армения навън, иначе сега Мхитарян и компания щяха да са пред нас в класирането!

Тоест - да внимаваме, защото футболни джуджета вече почти не останаха.

Победа в Малта ни изправя пред вратата на баражите, която ще се отвори с успех в Ереван и можем да прекрачим през прага, когато в София дойде Чехия.