Дербито в Англия разочарова

Челси и Арсенал спретнаха скучно нулево равенство Снимка: Getty Images
Челси и Арсенал спретнаха скучно нулево равенство

Дербито от петия кръг на Висшата лига между Челси и Арсенал разочарова феновете на „Стамфорд Бридж” и тези пред малкия екран, завършвайки при скучното 0:0.

В края Челси остана с човек по-малко, след като Давид Луис получи пресилен директен червен картон за остро влизане в краката на Сеад Колашинац, но гостите така и не успяха да стигнат до победно попадение.

Нарушението заслужаваше жълт картон, а имайки предвид, че Луис преди това бе получил още един жълт, резултатът отново щеше да е същият и бразилецът да пропусне принудително терена, но сега се очаква наказанието на бранителя да бъде доста по-солидно – поне три мача.

Така се очаква Луис да пропусне мача срещу Нотингам за Купата на лигата, гостуването на Стоук и домакинството на Манчестър Сити във Висшата лига.

В тима на Арсенал липсваше Месут Йозил, който бе оставен извън групата поради контузия, а Алексис Санчес се включи едва през второто полувреме като резерва.

Челси започна по-силно, но по-добрите положения бяха пред вратата на Тибо Куртоа, който на няколко пъти се наложи да се намесва. Арсенал удари и греда през първата част, когато след самостоятелен пробив Аарън Рамзи не успя да насочи топката в мрежата.

Петр Чех също трябваше да показва умения, спасявайки слаб удар на Педро, който бе изведен в перфектна позиция и очи в очи със стража на гостите пропусна.

През второто полувреме отново нямаше изявен фаворит за победата на терена. Арсенал все пак стигна до гол в 75-ата минута, който бе справедливо отменен заради засада на Шкодран Мустафи.

Равенството остави Челси на третата позиция с равни точки с Манчестър Юнайтед – по 10, като „червените дяволи” излизат срещу Евертън от 18:00 ч в последния мач от кръга. Арсенал има седем на 12-ото място.