Меси изпусна дузпа, но носи Барса на гръб

Двата гола на Меси бяха достатъчни срещу Алавес Снимка: Getty Images
Двата гола на Меси бяха достатъчни срещу Алавес

Барселона победи с 2:0 Алавес като гост и постигна втора победа в Ла Лига, с която събра пълен актив от 6 точки в началото на сезона.

Успехът обаче не дойде никак лесно и основна роля за него очаквано изигра лидерът Лионел Меси с двата си гола. През първото полувреме обаче Меси пропусна дузпа при 0:0, отсъдена за нарушение срещу Пике. Вратарят Пачеко хвана ъгъла на аржентинеца и изби удара му.

Десет минути след почивката Меси стреля от наказателното поле през краката на бранителя Руано и получилият се рикошет поведе Пачеко - 1:0 за Барселона.

В 66-ата минута отново рикошет подведе защитата на Алавес, а Меси среагира веднага и стреля точно за 2:0. Той можеше да направи и хеттрик, но уцели гредата няколко минути по-късно.