Мидълзбро изхвърли Юнайтед за купата

Ван Гаал остави Марсиал резерва, а след това влизането на французина в игра не помогна особено на Юнайтед

Манчестър Юнайтед загуби с дузпи от Мидълзбро в четвъртия кръг от турнира за Купата на Лигата. Редовното време и продълженията завършиха 0:0, а при дузпите играчите на Боро вкараха три гола, а тези на Юнайтед - само една.

Грант Лийдбитър изведе Боро напред с удар в горния ъгъл на вратата, а веднага след него дузпа би Уейн Рууни, но вратаря усети накъде отиде топката и спаси. След това Дейв Нъджънт прати топката над вратата, а Андреас Перейра изравни за 1:1. Боро веднага излезе напред с гол на Стюърт Даунинг, въпреки че вратарят усети посоката на удара.

После Майкъл Карик пропусна за Юнайтед, а Бен Гибсън направи 3:1 за Мидълзбро. Накрая вратарят хвана удара на Ашли Йънг и се превърна в герой за 10 000 хиляди фенове на Боро на стадиона. Томас Мехиас, който дойде от Реал, вече си осигури място в историята на английския клуб.

Луис ван Гаал остави сред резервите Антони Марсиал и Уен Рууни, а влизането им в игра през второто полувреме не успя да обърне хода на мача в полза на Юнайтед.

Селекцията на Ван Гаал игра еднообразно и предвидимо, а след края на редовното време съдията даде

Доста повече радост донесе на феновете си Ливърпул, който спечели с 1:0 срещу Борнемут. Това е първа победа за новия мениджър на клуба Юрген Клоп, а голът вкара Натениъл Клайн още в 17 минута.

Големият победител обаче в IV кръг се оказа Манчестър Сити - 5:1 срещу Кристъл Палас. Головете за Сити вкараха Бони, Де Бройне, Иеначо, Туре от дузпа и Гарсия в самия край на мача. Палас върна само едно попадение - при 4:0 за Сити точен беше Деймиън Дилейни.

В другия мач от турнира Саутхемптън спечели с 2:1 срещу Астън Вила - Йошида и Пеле вкараха през второто полувреме, а Скот Синклеър върна един гол от дузпа в последната минута.