Джерард стана Сър 100 гола

Стивън Джерард прострелва Тим Крул от дузпа и вече има 100 гола във Висшата лига.
5 декември 1999 г., Джерард стреля мощно и вкарва на Шефийлд Уензди първия си гол във Висшата лига.
Нани иска нарушение, а и победа за Юнайтед... Сезонът обаче върви кошмарно за "червените дяволи", които в събота направиха само 1:1 у дома със Саутхемптън.
Хитрият поглед на Жиру към Уилшър казва всичко: "На върха на класирането сме!". Арсенал е едноличен лидер във Висшата лига.

Стивън Джерард вкара хладнокръвно от дузпа за Ливърпул в Нюкасъл и стана Сър 100 гола във Висшата лига.

Капитанът на "червените" за първи път стреля точно в най-силното първенство на 5 декември 1999 г. във вратата на Шефийлд Уензди, а в събота навъртя 100 попадения.

За полузащитник постижението е страхотно, а компанията на хората, които все още играят, с над 100 гола - отбрана. В нея се надява да попадне и Димитър Бербатов, на когото трябват още 9 голови удара за коронясване с титла Сър 100.

Голът на Джерард обаче не стигна на Ливърпул - 2:2 на терена на непримиримия Нюкасъл. Второто попадение за гостите вкара Даниел Стъридж след асистенция на партньора си в атака Луис Суарес.

Изпуснатите 2 точки дадоха път на Арсенал към върха във Висшата лига с домакинско 4:1 над Норич.

Месут Йозил вкара два гола, Аарън Рамзи и Джак Уилшър добавиха останалите за седмата поредна шампионатна победа на Арсенал.

Тимът на Арсен Венгер вече е сам на върха с 2 т. аванс.

Челси също спечели с 4:1, у дома срещу Кардиф. Но не се мина без инциденти. Гостите поведоха, а изравнителният гол на Еден Азар в 33-ата минута бе странен. Вратарят на Кардиф Дейвид Маршал си тупкаше топката преди да я изрита, а Самуел Ето'о се промъкна и я ритна с върха на обувката.

По правилник, щом стражът тупка топката, той я владее и никой няма право да му я взима. Азар се възползва и вкара. Нервите не спряха дотук и Жозе Моуриньо бе изгонен в трибуните 12 минути преди края за протести.

Манчестър Юнайтед отново не победи у дома - 1:1 срещу Саутхемптън. Гостите изравниха с гол на Деян Ловрен в 89-ата минута. Преди това за Юнайтед вкара Робин ван Перси.

"Какъвто и да е трофей ще е успех за Дейвид Мойс в първия му сезон, дори Купата на лигата", призна сър Алекс Фъргюсън, който бе на трибуните за двубоя. Юнайтед е осми с 11 точки.