15.04.2017, 16:51 (обновена 15.04.2017, 16:55)
35

Снимка: © Getty

В добавеното време Винсент Янсен направи резултата 4:0.

Тотнъм постигна седма поредна победа във Висшата лига, след като разгроми с 4:0 Борнемут в среща от 33-ия кръг. Така играчите на Маурисио Почетино вече са само на 4 точки зад лидера Челси.

В 16-ата минута Муса Дембеле откри резултата. Белгиецът с мощен шут прати топката в мрежата на Артур Боруц след центриране от корнер на Ериксен.

Три минути след това Сон Хюн-Мин мушна топката между краката на вратаря на Борнемут за 2:0.

След подновяването на играта в 48-ата минута, завърналият се сред титулярите Хари Кейн направи преднината на Тотнъм класическа. Деле Али направи асистенцията за 20-ия гол във Висшата лига на английския национал.

Хари Кейн е едва четвъртият футболист, вкарал 20 или повече гола в три последователни сезона в Премиър лийг. Досега това бяха направили Алън Шиърър, Рууд ван Нистелрой и Тиери Анри.

Тотнъм събра актив от 71 точки, а Борнемут е 15-и с 35 пункта.

Oще: висша лига  голове  интрига  тотнъм  точки  хари кейн  челси  шпорите