Челси отново мачка, остават 4 победи до титлата

Диего Коща вкара два пъти за поредния успех на Челси, а тимът на Антонио Конте определено изигра силен мач срещу Саутхемптън Снимка: Getty Images

Челси победи с 4:2 Саутхемптън на "Стамфорд Бридж" и направи още една крачка към титлата във Висшата лига.

"Сините" са на върха в класирането със 7 точки над единствения си преследвач Тотнъм, който играе своя мач от кръга утре като гост на Кристъл Палас.

Еден Азар откри резултата срещу "светците" още в 5-ата минута след контраатака. Гостите се върнаха в мача в 24-ата, когато Ориол Ромеу изравни отблизо след разбъркване при корнер. В самия край на полувремето Гари Кейхил отново изведе Челси напред след отклонена от Маркос Алонсо топка и така Челси се оттегли с преднина от 2:1 на почивката.

През втората част Диего Коща се разписа на два пъти, първо с глава след центриране на Фабрегас, а после при бърз пробив и нисък шут минута преди края на редовното време.

В 94-ата минута Райън Бертранд засече центриране на Соареш и отбеляза втори гол за Саутхемптън, но интригата отдавна беше приключила.