Как да биеш Арсенал с 13:3? Питайте Кетъринг

Младите футболисти на Кетъринг в Лондон.

Арсенал - Кетъринг 3:13

"Резултатът е смущаващ. Изглежда сякаш сме излезли срещу отбор от ужасни играчи, каквито не са. Те имаха някои страхотни индивидуалисти. Трима-четирима от тях бяха просто нереални. Те правеха трикове и дриблираха по начин, по който сте виждали само в интернет и топката бе като залепена с лепило за краката им.

Но разликата беше, че играхме като отбор, а те - всеки за себе си и не си подаваха. Ние се борехме за всяка топка сякаш животите ни зависят от това", така започва репортажът във Facebook на академията на Кетъринг за гръмката победа с 13:3 като гост над Арсенал при 16-годишните.

Нататък се обяснява как след четвърт час "притискане до стената", тимът на Кетъринг най-после се е съвзел и е отбелязал три попадения за 5 минути. "Докато още се караха, им вкарахме още 5 и поведохме с 8:1 преди почивката".

"Те се опитваха да блеснат индивидуално, но футболът най-вече опира до характер и желание. Бяха малко арогантни преди мача и ни се смееха, че се снимахме около стадиона, но смятаме, че последни се смяхме ние."

Under 16s: Arsenal 3-13 Kettering TownThe scoreline is embarrassing; it makes it look like we played a bunch of...